niedziela, 14 września 2014

Studia w Niemczech #2 ciekawe wyszukiwarki kierunków :)

Ogólny zarys rekrutacji na uczelnię niemiecką był TUTAJ, teraz czas na fajne wyszukiwarki kierunków. Na razie tych, które mi się spodobały jest niewiele, ale może w przyszłości lista się powiększy :) 
moja ulubiona wyszukiwarka! Możemy wyszukiwać klasycznie czyli wpisać nazwę kierunku i szperać, a możemy też wybrać Wyszukiwanie zaawansowane, wpisać więcej naszych preferencji (Land, Zulassungssemester itd) i zawęzić w ten sposób ilość otrzymanych wyników. Możemy zajrzeć do zakładki Studiengangsmerkmale, a następnie wybrać Zulassungsmodus i keine Zulassungsbeschränkung - wówczas zobaczymy te kierunki na konkretnych uczelniach, na które wystarczy tylko dostarczyć potrzebne dokumenty i nie ma konkursu świadectw. Ja się tak rekrutowałam na mój drugi kierunek :) ubiegałam się o przyjęcie na czterech uczelniach (nie mogłam się zdecydować) i od wszystkich czterech dostałam pisemną odpowiedź, iż zostałam dopuszczona do studiów, jeśli dostarczę w podanym terminie kilka dokumentów (oryginał Zulassungsbescheid, zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym, jakieś drobnostki typu 2 zdjęcia paszportowe itp.)

tutaj mamy z kolei wyszukiwarkę bardziej "egzotycznych" kierunków i programów - a na pewno ciekawie brzmiących. Jeszcze ponad rok temu buszowałam na tej stronie w poszukiwaniu swojej drogi, ale zmieniłam plany na bardziej klasyczne ;) dzięki tej wyszukiwarce możemy szukać studiów także po angielsku oraz w innych językach. 

Trzecia z wyszukiwarek, tym razem znowu chodzi o bardziej klasyczne kierunki. Tutaj możemy zaznaczyć kratkę Nur Programme auf Englisch :) tę wyszukiwarkę lubię najmniej i dwie powyższe w zupełności mi wystarczyły, chociaż tu też mamy opcję Wyszukiwania zaawansowanego i możemy zaznaczyć własne preferencje. 

Na dzień dzisiejszy te trzy najbardziej do mnie przemówiły, być może kiedyś powiększę listę. :)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi, że poświęciłaś/eś czas na zostawienie komentarza. Komentujących zawsze odwiedzam, więc nie spamuj :) możesz się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale jeśli już chcesz krytykować to konstruktywnie. Nie hejtuj bez podania uzasadnienia dla swojej opinii.

pytania? napisz do mnie:
jasminowamgla@gmail.com