środa, 20 maja 2015

A Ty, pasjonatko Niemiec, wiesz kim jest Helene Fischer? :)

Czasem bywa tak, że nawet interesując się jakimś zagadnieniem tak naprawdę pewne aspekty pomijamy. Choć same Niemcy są mi w jakiś sposób bliskie, to jednak instynktownie omijałam temat niemieckiej muzyki, która, delikatnie mówiąc, niespecjalnie mi się podobała - no cóż, niemiecki śpiewany potrafi być specyficzny... ;) 
...jednak moja współlokatorka, dziewczę będące absolutnie na czasie ze wszystkim co tyczy się niemieckiego życia, powiedziała mi kiedyś: "Mieszkasz w Niemczech i nie wiesz kto to jest Helene Fischer?!" Ano, nie wiedziałam. Ale ciekawość matką szperania w Internetach :) dziś krótko o Helene. 

O ile sam gatunek muzyczny jest dość odległy od tego, za czym przepadam, o tyle muszę przyznać, że słucha się tego niemieckiego (:D) całkiem, całkiem dobrze :) zacznijmy jednak od początku - kim jest Helene Fischer?

Helene Fischer to niemiecka piosenkarka rosyjskiego pochodzenia - urodzona w Krasnojarsku. Jej dziadkowie byli Niemcami zesłanymi na Syberię. Mająca cztery latka (1988) Helene przeprowadziła się z rodzicami do Niemiec. Helene studiowała na Stage & Musical School i to jej mama potajemnie wysłała DEMO z piosenkami córki do producenta muzycznego z prośbą o ocenę. I tak od osoby do osoby, od słowa do słowa - pojawił się podpisany kontrakt muzyczny! :) A potem to już wystąpienie w TV (maj 2005) i nagrody:
*trzy niemieckie Grammy -> tzw. Echo 
*dwie "Goldene Henne"
*trzy Krone der Volksmusik" 

Twórczość Helene bije rekordy popularności, a wszystkie (!) jej płyty CD i DVD mają status podwójnie platynowych. :) nazywana artystką swoich czasów. 

Niektóre z piosenek: 
"Atemlos durch die Nacht"

"So kann das Leben sein"

"Ein kleines Glück"


"Ich will immer wieder"

Z płyty Farbenspiel:


Strona Helene: KLIK

Znacie? :) 

4 komentarze:

 1. No weeeź, jak może Ci się nie podobać muzyka niemiecka? Ich verstehe nicht :D
  Co do samej Helene.. cóż, akurat nie jest to muzyka jaką lubię i jakiej słucham na co dzień, ale jedna piosenka mi się o dziwo podoba i był czas, że naprawdę długo nie mogłam jej wyrzucić z głowy - "Ich will immer wieder" xd A pierwszy raz "spotkałam" się z Fischer, jak oglądałam Deutschland sucht den Superstar 2013 i jedna z uczestniczek wybrała właśnie tę piosenkę ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za sugestię - dodałam "Ich will..." :) to jesteś do przodu, ja Helene poznałam niedawno i naprawdę kojarzę tylko kilka piosenek :D

   Usuń
 2. Helene Fischer kojarzy mi się zawsze z reprezentacją Niemiec świętującą pod Bramą Brandenburską zdobycie Pucharu Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną :D

  OdpowiedzUsuń
 3. dla mnie jest ruska , i zawsze zaprasza na koncerty artystów ruskiego pochodzenia ,

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęciłaś/eś czas na zostawienie komentarza. Komentujących zawsze odwiedzam, więc nie spamuj :) możesz się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale jeśli już chcesz krytykować to konstruktywnie. Nie hejtuj bez podania uzasadnienia dla swojej opinii.

pytania? napisz do mnie:
jasminowamgla@gmail.com