wtorek, 29 marca 2016

Jak robić notatki na studiach? Mała aktualizacja czyli edycja magisterska ;)

Taki post już był - o, tutaj - ale zmieniła się "trochę" specyfika moich studiów i zmienił się też sposób gromadzenia notatek. Chomikowanie zostało niemal po staremu.

Najpierw o moich studiach - nie studiuję filologii, ale nadal jest to kierunek humanistyczny. Obecnie mam multum wykładów, a dużo mniej ćwiczeń, więc notuję dzielnie wszystko, jak się da. 

Na zajęciach zapisuję to, co najistotniejsze, z możliwie jak najbardziej łopatologicznymi komentarzami. W wolnej chwili przeklepuję wszystko na kompa - dlaczego wszystkiego od razu nie mam na kompie? Ponieważ ogrom tabelek, wykresów i opisów do nich nie pozwoliłby mi na zapisanie tego wszystkiego w sensowny sposób. Podczas wykładów i tak często robię wieeele zdjęć, które i od razu zostają opisane w misterny sposób, bym później mogła zidentyfikować, do jakiego fragmentu wykładu pasują. Panuje porządek stuprocentowy :) 

Dlaczego wszystko na kompie, a nie rękopis jak do tej pory?
Wszystkie notatki w formie Worda są łatwiejsze do przegrzebania, zwłaszcza wtedy, gdy mają 30 stron... CTRL+F zawsze na propsie :) ilość materiału, który udaje się nam przemielić podczas 6 wykładów w semestrze potrafi nieźle zadziwić. 

Notatki co jakiś czas drukuję i przechowuję w koszulkach, o mniej więcej takich:
źródło
a następnie wpinam do skoroszytów:
źródło

Kopie plików są również przechowywane przeze mnie na tablecie. W komunikacji miejskiej spędzam ponad 2 godziny dziennie, więc gdy mam siłę i okoliczności (czyt. brak ścisku) sprzyjają, to staram się przeglądać notatki. Multitasking nie jest mi obcy i ostatnio tylko przybrał na sile ;)

Muszę przyznać, że filologia nauczyła mnie lepszego zapamiętywania i to jej zawdzięczam umiejętność skupienia się na mnogości informacji. :) niemal wszędzie da się dopatrzeć pozytywów.


pozdrawiam,


J.

3 komentarze:

 1. Interesting post!!!
  Would you like to follow each other? let me know...and I follow you back.
  Besos, desde España, Marcela♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy te koszulki czasem nie przeszkadzają bardziej niż pomagają? Sama studiuję na http://www.prawowroclaw.edu.pl/rekrutacja/ i nigdy koszulka mi się nie przydała! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto robić notatki podczas studiów, gdyż później przydają się podczas sesji i to bardzo :) Twój sposób z pewnością przyda się podczas robienia notatek i późniejszej nauki :) Natomiast z informacjami na kompie to zależy czy Twoja uczelnia udostępnia również materiały w sieci studentom. Ja z tym nie mam problemu, gdyż studiuję na WSE w Krakowie, ale różnie to bywa ;)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęciłaś/eś czas na zostawienie komentarza. Komentujących zawsze odwiedzam, więc nie spamuj :) możesz się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale jeśli już chcesz krytykować to konstruktywnie. Nie hejtuj bez podania uzasadnienia dla swojej opinii.

pytania? napisz do mnie:
jasminowamgla@gmail.com