wtorek, 5 czerwca 2018

Idealny pracodawca - czyli jaki?

Jak ja widzę bardzo dobrego pracodawcę? Jakie cechy i benefity dla mnie są ważne przy zatrudnieniu w nowym miejscu? Zapraszam na wpis "życzeniowy" :)
Idealnie byłoby, gdyby pracodawca zapewniał... No właśnie, co?
1. Stanowisko pracy, niezbędne narzędzia 
Z tym też czasami różnie bywa. 

2. Możliwości rozwoju, awansu, ogólnie rzecz biorąc - perspektywy
To z kolei motywuje :)

3. Biuro dostarczające wodę, świeże owoce, słodycze :) 
No może poza słodyczami. #stayfit

4. Opieka medyczna
I to najlepiej nie taka, która obejmuje tylko jedną sieć placówek medycznych, ale taka, która pozwala na wizytę w różnych sieciówkach. Wygodniejsze, korzystniejsze. 

5. Zwroty za poniesione koszty - w delegacji, za jakieś drobne rzeczy których potrzebowaliśmy do pracy
Wszystko po wcześniejszym uzgodnieniu z szefową. 

6. Przejazdy bezgotówkowe taxi
Na powroty z podróży służbowych. Bez nadużywania.

7. Firmowa karta kredytowa na wydatki podczas podróży służbowych 
Oczywiście wykorzystywana tylko w celach służbowych (przecież to da się i tak sprawdzić). Dobrze jest z myślą, że nie musimy przynosić paragonów ani oczekiwać na zwrot pieniędzy po zaproszeniu naszego partnera biznesowego na kolację. 

8. Profity w postaci wczasów pod gruszą / trzynastki, premii świątecznej i innych
Byłoby cudownie... 

9. Elastyczne godziny pracy
W znaczeniu, że to Ty wybierasz czy 8-16, czy 9-17 czy też może 7-15.  Myślę, że to też super opcja dla osób posiadających dzieci, czy też zatrudnionych dodatkowo, dorywczo.

10. Krótsze godziny pracy w piątek, bez odrabiania w tygodniu
No chociaż godzinkę. Lub półtorej :) 

11. Home office, choćby 2 razy w miesiącu 
Bo czasem po prostu ciężko pogodzić milion spraw urzędowych z pracą :)

12.  Dbanie o integrację teamu
Wyjazdy  integracyjne, kolacje integracyjne i inne, które naprawdę skłaniają ku integracji. 

13. Dofinansowanie kursów językowych
Bo język jest baaaardzo ważny 

14. Karta Multisport
Wydaje się być klasykiem w dzisiejszych czasach, jednak możliwość jej otrzymania mamy tylko w firmach o określonej minimalnej liczbie pracowników. Cóż, czasem to niewielka liczba pracowników decyduje o braku tego benefitu, innym razem gdy warunek liczby pracowników jest spełniony decyduje zapewne ekonomia. 

15. No i dobra płaca ;) 



A do tego zgrany zespół, z którym żyjesz trochę jak w rodzinie - czyli z jednymi świetnie, a z resztą dobrze lub różnie... 


Uhhh, rozmarzyłam się ;) Co byście dodali do tej listy?



Pozdrawiam, 

J.

15 komentarzy:

  1. Fajny opis, tylko czy tacy idealni pracodawcy istnieją?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja odnośnie rozwoju dodałabym jeszcze kilka słów o szkoleniach. Nie wszyscy pracodawcy dbają o rozwój pracowników w ten sposób, a to przecież dzięki takim szkoleniom możemy iść do przodu i stale się rozwijać. Moja firma na szczęście daje takie możliwości, mamy do wyboru pule kursów, z których możemy wybrać sobie w jakich chcemy uczestniczyć. Pracuje w branży marketingu strategicznego, a tam nie można stać w miejscu i szkolenia są niezbędne, aby wykonywać dobrze swoją pracę. Myślę, że warto dodać to co cech idealnego pracodawcy. Bardzo fajny blog, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się, pracodawcy zdecydowanie powinni inwestować w rozwój nowych kompetencji wśród pracowników. Dobrze wyszkolona kadra to filar każdego przedsiębiorstwa :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetny wpis, teraz bardzo rzadko można trafić na DOBREGO i jednocześnie uczciwego pracodawcę który po za wymaganiem również coś od siebie daje.

    OdpowiedzUsuń
  5. Czasami odpowiedzią jest, że najlepszym szefem jest się dla samych siebie. Warto do tego dołożyć dobre wykształcenie :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Marzyć można :) Na szczęście ja zauważam poprawę w ostatnich latach:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ludzie są różni, niestety większość pracodawców myśli tylko o sobie, a szkoda, bo dobry pracownik to skarb.

    OdpowiedzUsuń
  8. Tak jak już ktoś wspomniał, jedną z możliwych odpowiedzi może być, że najlepszym szefem jest się dla samych siebie. Ale wszystko zależy w sumie od wielu czynników jak odpowiednie wykształcenie, doświadczenie, czy nawet cechy osobowości. W każdym razie, nie zależnie od tego czy jesteśmy sami sobie przełożonym, czy nie, to z pewnością są to cechy idealnego szefa. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Zgadzam się ze wszystkim, co wymieniłaś wyżej. Pracodawca powinien zapewniać swoim pracownikom możliwość rozwoju - im bardziej wyszkolony pracownik, tym większe korzyści dla samej firmy :) Dobry pracodawca powinien także potrafić zmotywować pracowników do działania, być pewnego rodzaju mentorem i doceniać starania swoich podwładnych - także finansowo :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Najważniejsze, żeby pracodawca z szacunkiem podchodził do pracownika i nie wyzyskiwał go, chociaż w dzisiejszych czasach to trudne. Niestety każdy tylko chce zarobić, nie zwraca się uwagi na innych.

    OdpowiedzUsuń
  11. Idealny pracodawca to taki który potrafi odkryć potrzeby pracownika, umieścić go w takim miejscu w organizacji aby czuł się komfortowo i pracował maksymalnie wydajnie dzięki temu.

    OdpowiedzUsuń
  12. Można szukać idealnych pracodawców, ale samemu też trzeba pamiętać o tym, aby i świetnym pracownikiem być. Gdybyście chcieli sprawdzić sobie jakieś dodatkowe kierunki lub poprawić swoje wykształcenie, to można zainteresować się uczelnią https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-inzynierii-i-zarzadzania/zdrowie-publiczne-i-stopnia/ .

    OdpowiedzUsuń
  13. Jako szefowa chciałabym aby uważano mnie za dobrego pracodawcę. Nie uważam jednak aby to było łatwe zadanie i nawet bardzo się starając można popełniać błędy i tracić w oczach zespołu. Kobiety szefowe to całkiem możliwe, że na takich konferencjach jak https://azitylkokobieta.pl/ uda się zyskać wskazówki jak dobrze sobie radzić w biznesie, jak nie tracić motywacji do pracy, jak utrzymać niezależność finansową. A spokój w biznesie będzie owocował spokojniejszą głową i dzięki temu lepszym podejściem do pracowników.

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęciłaś/eś czas na zostawienie komentarza. Komentujących zawsze odwiedzam, więc nie spamuj :) możesz się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale jeśli już chcesz krytykować to konstruktywnie. Nie hejtuj bez podania uzasadnienia dla swojej opinii.

pytania? napisz do mnie:
jasminowamgla@gmail.com