niedziela, 16 marca 2014

Studencie, czytaj!

Usiądź i pomyśl: kiedy ostatnio sięgałaś po książkę? Nie mam na myśli podręcznika czy kolejnego opasłego słownika, którego zarówno grubość jak i zawartość przerażają. Statystyczny Polak czyta bardzo mało, ale żeby nie zanudzać zestawieniem procentowym odsyłam tutaj. Statystyki są zatrważające i powinniśmy przynajmniej próbować to zmienić. Coraz częściej wydaje mi się, że studenci się po prostu rozleniwiają i zamiast szukać sposobów to szukają wymówek. Nie jest tak? Ale o samym zjawisku napiszę następnym razem. Jednak z czytaniem jest tak samo: -nie mam czasu, o jejku to takie nudne... i tak dalej. Czytanie rozwija i to najważniejsze. 
źródło
Blogerki mają siłę, blogerki mają moc ;) jakiś czas temu została zapoczątkowana jedna z akcji: "Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu". Ja czytałam o niej już w styczniu, jednak jakoś nie mogłam się zebrać do przyłączenia się... W końcu postanowiłam spróbować, chociaż oficjalnie się (jeszcze?) nie zapisałam. Akcja trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2014.

Ogólnie:
*nieważne kiedy dołączasz. Może to być nawet grudzień. Brane pod uwagę są wszystkie książki przeczytane w tym roku.  Opis całej akcji: KLIK. Nie chciałam kopiować zawartości ;) nie chodzi o ilość, a o "grubość" książki, trzeba zmierzyć linijką grzbiet danego egzemplarza i wszystko razem sumować :) 


Ja mam 175cm wzrostu, do tej pory w 2014 przeczytałam tylko 6cm. A Ty? :)

1 komentarz:

  1. Pomysł ciekawy, ale najczęściej czytam e-booki, więc ;)

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęciłaś/eś czas na zostawienie komentarza. Komentujących zawsze odwiedzam, więc nie spamuj :) możesz się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale jeśli już chcesz krytykować to konstruktywnie. Nie hejtuj bez podania uzasadnienia dla swojej opinii.

pytania? napisz do mnie:
jasminowamgla@gmail.com