poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Google Street View i jakdojade.pl jako pomocnicy w szukaniu mieszkania

Kwietniu, skończ się - tak mogę podsumować ten miesiąc. O ile marzec była dla mnie mniej lub bardziej szczęśliwy, o tyle w kwietniu jakoś nie widzę pozytywnych akcentów. No ale przejdźmy do tematu wpisu ;) 

Szukanie mieszkania to drugi, największy problem obok samej kwestii dostania się na studia. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy jak trudne jest znalezienie mieszkania w ładnej okolicy i z dobrym połączeniem na uczelnię. Z pomocą przychodzą nam jednak dwa, bardzo dobre zresztą, serwisy, które naprawdę potrafią zaoszczędzić nam czasu. I nerwów.

Pomocnik numer jeden: jakdojade.pl
Naprawdę świetna i bardzo pomocna strona. Do wyboru mamy takie miasta i regiony jak:
Białystok
Bydgoszcz
Górnośląski Okręg Przemysłowy
Gorzów Wielkopolski
Grudziądz
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Toruń
Trójmiasto
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
i jak widzicie lista jest bardzo pokaźna :) polecam korzystanie z tej strony, możemy naprawdę bardzo łatwo zaplanować podróż choćby z dworca autobusowego czy kolejowego w interesujące nas miejsce. Nie musimy nawet znać nazwy przystanku, wystarczy wpisać konkretny adres i wszystkie wskazówki pojawią się nam od razu na ekranie. Warto dodać, że serwis jest aktualizowany na bieżąco, z uwzględnieniem wszelkich zmian rozkładu. 

Pomocnik numer dwa: Google Street View
O samym istnieniu tego narzędzia dowiedziałam się od mojej przyjaciółki. Co prawda ja już od dłuższego czasu nie szukam mieszkania, jednak samo GSV uważam za bardzo przydatną usługę. Kiedy jadę do jakiegoś miasta i nie wiem dokładnie jakiego szukać budynku to mogę z łatwością zobaczyć w Internecie czego się spodziewać. Wystarczy wpisać adres i gotowe ;) 

Dla przykładu: tutaj wpisujemy adres, u mnie niech będzie Nałęczów


Obok zdjęć mamy obrazek ze Street View, klikamy i....

Niemal jesteśmy w Nałęczowie ;) oczywiście możemy wpisać jakąś konkretną ulicę i jeśli nie dany budynek to zobaczymy chociaż okolicę. 

Czemu GSV jest tak przydatne przy szukaniu mieszkania? bo pozwala uniknąć widoku takiego jak ten... 

źródło
Okej, może trochę przesadziłam. Wierzcie mi jednak, że właściciele mieszkań często potrafią upiększać informacje, byle tylko osiągnąć swój cel i upchnąć komuś mieszkanie. Ale o samym szukaniu mieszkania napiszę kiedy indziej ;) wracając do tematu, GSV może nas uchronić przed stratą czasu, po prostu. Łatwiej znajdziemy dany budynek, być może nawet będzie nam dane obejrzeć go z bliska, ułatwimy sobie życie, po prostu! :)


Buziaki i dużo słońca na dzisiaj :)

1 komentarz:

  1. Jeśli ktoś szuka mieszkania we Wrocławiu to polecam najpierw sprawdzić tę stronę:
    https://www.facebook.com/pages/Nieuczciwi-w%C5%82a%C5%9Bciciele-mieszka%C5%84-we-Wroc%C5%82awiu/237475253100127?fref=ts

    PS W kwietniu mozna sie cieszyc Świętami! :)

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęciłaś/eś czas na zostawienie komentarza. Komentujących zawsze odwiedzam, więc nie spamuj :) możesz się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale jeśli już chcesz krytykować to konstruktywnie. Nie hejtuj bez podania uzasadnienia dla swojej opinii.

pytania? napisz do mnie:
jasminowamgla@gmail.com